Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne – I Forum Nowoczesnego Diabetologa już za nami

18 listopada odbyły się w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie jubileuszowe X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne – I Forum Nowoczesnego Diabetologa. W tym roku organizatorzy przygotowali konferencję w zupełnie nowej formule.

Ciekawa tematyka, wybitni wykładowcy, wyjątkowe warsztaty i ogólnopolski charakter spotkania sprawiły, że ubiegła sobota okazała się bardzo udana – sala wypełniona była po brzegi, a uczestnicy nie żałowali spędzonego na wykładach czasu. Dyskusje i komentarze nie ustawały po pierwszej, jubileuszowej sesji na temat „Cukrzyca 10 lat później – czy możemy mówić o postępie?”, podczas której, oprócz omówienia nowości w leczeniu cukrzycy i spojrzenia na postęp w medycynie i farmakoterapii, uczestnicy mieli okazję usłyszeć o nowościach technologicznych wspierających kontrolę cukrzycy.

Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wzbudziła sesja „Nowe technologie w terapii i edukacji diabetologicznej”, podczas której w panelu dyskusyjnym zasiedli wybitni eksperci: dr n. med. Andrzej Gawrecki, Anna Śliwińska i Szymon Czapla.

W trakcie ostatniej sesji, „Nowa filozofia insulinoterapii – TOUJEO w praktyce i teorii”, dr Bogumił Wolnik wraz z Panem Albertem Sytą, Medical Team Managerem z firmy Sanofi Aventis, przedstawił farmakoterapię stosowaną w diabetologii, w zupełnie nowej odsłonie.

Mocnym punktem konferencji okazały się warsztaty przybliżające uczestnikom obsługę intuicyjnego narzędzia ułatwiającego samokontrolę oraz zaprezentowano dwa innowacyjne systemy do ciągłego monitorowania glikemii: badania poziomu cukru w sposób bezbolesny, dyskretny i bez nakłuwania opuszków palca.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej: http://wsd.diabetologiaonline.pl/

Tego samego dnia Grupa casusBTL zorganizowała wydarzenie jakiego w Polsce jescze nie było - Diabetes Innovations Day.

Liderem merytorycznym projektu został dr n. med. Andrzej Gawrecki – diabetolog z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W debacie wzięła udział grupa ekspertów innowatorów: lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, inżynierów, pacjentów, zainteresowanych popularyzacją oraz powstawaniem nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy.

Jesteśmy otoczeni rożnymi informacjami na temat nowych technologii, nowych możliwości dla pacjentów […] Chcielibyśmy naszym pacjentom w Polsce dać dostęp nie tylko do aplikacji, do tego, co polecą im lekarze – czyli do tych narzędzi, które umożliwią im lepszą edukację, lepszą informację, ale chcielibyśmy dążyć do modelu idealnego i zapewnić również wymianę informacji z ośrodkami, lekarzami, którzy się nimi opiekują. - powiedział Adrian Szulczyński, inicjator projektu i współorganizator spotkania, prezes zarządu Grupy casusBTL.

Uczestnicy wzięli udział w opracowaniu koncepcji, dopracowaniu celów i przeanalizowaniu możliwości ogólnopolskiego programu promującego nowoczesne leczenie i kontrolę cukrzycy z wykorzystaniem nowych technologii, który został zainicjowany podczas wydarzenia.

Teraz możemy połączyć siły wokół wspólnej idei, która, wierzę w to, może dać wdrożenie, może dać efekty naszej pracy […] chciałbym, abyśmy wszyscy przeszli do etapu wdrożenia, działania - powiedział dr n.med. Andrzej Gawrecki, lider merytoryczny projektu.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo już wkrótce na stronie internetowej http://diabetesinnovationsday.pl/

 

Źródło informacji: casusBTL


Copyright © 2001-2018 WarsawVoice S.A. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem