Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

Rusza XVIII edycja New Frontiers in Interventional Cardiology

6 grudnia już po raz osiemasty wystartują prestiżowe, międzynarodowe warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC). Przez trzy dni zgromadzeni zapoznają się najważniejszymi innowacjami z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, podsumują przełomowe wydarzenia roku, a także wspólnie podejmą dyskusję na temat bieżących zmian systemowych.

Kontrowersyjne tematy, zajmujące dyskusje i kompleksowe warsztaty, a wszystko to w znamienitym gronie polskich i światowych ekspertów – w dniach 6-8 grudnia Kraków ponownie stanie się światową stolicą medycyny przyszłości. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział aż 21 krajowych i 33 międzynarodowych ekspertów, między innymi z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Szwajcarii.

Przez osiemnaście lat NFIC zapracował na miano jednego z najważniejszych wydarzeń z zakresu kompleksowego leczenia pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Swoistą markę warsztatów potwierdza coraz liczniejsze grono specjalistów, dla których New Frontiers in Interventional Cardiology to doskonała okazja do stworzenia międzynarodowej platformy wymiany doświadczeń– mówi prof. dr hab. med. Dariusz Dudek, Dyrektor NFIC.

Wśród poruszanych tematów znajdą się panele poświęcone innowacyjnej metodzie przezskórnego leczenia wad zastawkowych TAVI i Mitraclip, poprawie wyników pacjentów o wysokich czynnikach ryzyka zatrzymania akcji serca, wstrząsowi kardiogennemu czy leczeniu złożonej choroby wieńcowej przy ostrym zawale mięśnia sercowego. Podczas sesji “E-health wobec systemowych wyzwań w Polsce i nowych regulacji w Unii Europejskiej” eksperci podejmą również dyskusję nt. cyfryzacji polskich jednostek medycznych, poruszając tematykę bezpieczeństwa danych osobowych pacjentów w kontekście wchodzącej w maju 2018 r. dyrektywy RODO. W sesji “Bilans kardiologii 2017” lekarze i eksperci ds. zarządzania w ochronie zdrowia oceniać będą najważniejsze i najbardziej przełomowe wydarzenia w polskiej służbie zdrowia oraz ich wpływ na kardiologię, m.in. wprowadzenie sieci szpitali, obniżenie wycen procedur kardiologicznych czy usunięcie niestabilnej dusznicy bolesnej z nielimitowanych procedur. Po raz szósty zaś odbędzie się sesja studencka, podczas której młodzi adepci medycyny powalczą o publikację opatrzoną znakiem wydarzenia. Nie zabraknie również czasu poświęconego pielęgniarkom i ratownikom medycznym. Organizatorzy pamiętali także o pacjentach kardiologicznych, współorganizując wraz z Fundacją Cardiovascular Center Foundation wykłady edukacyjno-motywacyjne przeznaczone właśnie dla nich oraz seniorów. Oprócz części teoretycznej, uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach kardiologicznych. Mikołajkowy Dzień Zdrowia Seniora z Klubami Pacjenta oraz sesje “Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”, a także “Sport nie tylko z sercem, ale i z głową” zgromadzą nawet 1000 zainteresowanych chorych i osób starszych, co kwalifikuje wydarzenie jako największe bezpłatne przedsięwzięcie tego typu w Polsce.

Niewątpliwie NFIC to obowiązkowa pozycja w kalendarzu dla wszystkich, którzy pragną w kompleksowy i wyczerpujący sposób podsumować wszystkie najważniejsze osiągnięcia kardiologii w danym roku. Warto jednak dodać, że to nie tylko synteza tego, co było, ale także prognoza tego, co dopiero będzie - podsumowuje prof. Dudek.

Warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology odbędą się w uniwersyteckim Auditorium Maximum oraz Centrum Kongresowym ICE Kraków. Dyrektorami zbliżającego się wydarzenia są trzej wybitni polscy kardiolodzy – prof. dr hab. med. Dariusz Dudek, prof. dr hab. med. Jacek Legutko oraz prof. dr hab. med. Krzysztof Żmudka. Dzięki ich staraniom, co roku NFIC gromadzi nawet 1200 uczestników z całego świata. Rosnący sukces wydarzenia, poprzez objęcie honorowym patronatem, docenili m.in. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Małopolski Urząd Marszałkowski, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Forum Ekonomiczne, Polska Izba Informatyki Medycznej, Federacja Pacjentów Polskich oraz Fundacja My Pacjenci.

Więcej na stronie http://nfic.pl/

 

Źródło informacji: Eleven Zett Productions


Copyright © 2001-2018 WarsawVoice S.A. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem