Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

Święto startupów health & lifestyle w Krakowie

Jak skutecznie rozwijać startupy na pograniczu medycyny, zdrowia, odżywiania i sportu? Odpowiedź na to pytanie wszyscy innowatorzy znajdą w czasie HEALTH & LIFESTYLE startup festiwal powered by MEDmeetsTECH już 15 października 2018 w Krakowie!

„Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie technologiami wpływającymi na nasz styl życia. Zamiast iść na zakupy, możemy dostać kurierem do domu paczkę z odmierzonymi produktami i przepisem na kolację dla dwóch osób, możemy też zbadać jakość snu dzięki specjalnym urządzeniom. Co ciekawe, z nowych rozwiązań korzystają nie tylko młodzi ludzie – istnieje wiele produktów i usług przeznaczonych np. dla seniorów czy małych dzieci.” – mówi Justyna Uman-Ntuk, pomysłodawca konferencji.

Health & Lifestyle Festiwal to wydarzenie, podczas którego osoby pracujące nad takimi rozwiązaniami znajdą kompleksową wiedzę o tym, jak rozwijać biznes. „Będziemy mówić o tym jakie są regulacje prawne dotyczące projektów lifestyle, czy warto je certyfikować lub refundować. Skąd pozyskać finansowanie i jak budować zespół. Doświadczeni startupowcy podzielą się strategiami, które zapewniły im sukces.” – relacjonuje Jasiek Kowalski, drugi pomysłodawca imprezy.

„Wśród prelegentów znajdzie się m.in. Edyta Kocyk, CEO startupy Sidly. Ich opaska jest przeznaczona dla seniorów i umożliwia monitorowanie różnych funkcji życiowych. Jest to na tyle uniwersalne urządzenie, że wiele innych startupów decyduje się integrować swoje rozwiązania z opaską Sidly. Wiemy, że wiele powstających startupów na rynku chciałoby do tego dołączyć” – dodaje Jasiek Kowalski.

Wydarzenie adresowane jest do pomysłodawców i właścicieli już istniejących firm w sektorze health i lifestyle, a także tych, którzy dopiero zaczynają. Coś ciekawego znajdą dla siebie studenci, lekarze, naukowcy, a także przedstawiciele np. przychodni lekarskich, które szukają innowacyjnych rozwiązań.

Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH odbędzie się 15 października w Muzeum Manggha w Krakowie (ul. Marii Konopnickiej 26). Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Activus Promptus i jest ono częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów startKRKup!

Rejestracja na stronie wydarzenia: http://medmeetstech.com/health2018


Copyright © 2001-2019 WarsawVoice S.A. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem