Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

1. Forum Nowoczesnej Diabetologii

W dniach 23-24 listopada 2018 w Poznaniu, odbędzie się  po raz pierwszy Forum Nowoczesnej Diabetologii, wydarzenie o wyjątkowej formule, którego celem jest stworzenie warunków do konfrontacji całego środowiska naukowców, lekarzy, pacjentów oraz ich rodzin z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi współcześnie w diabetologii. Coraz bardziej innowacyjne rozwiązania stosowane chociażby w systemach monitorowania glikemii dają nam ogromne nadzieje na przyszłość, lecz jednocześnie wymagają ciągłego pogłębiania wiedzy i praktycznych umiejętności.

Na Forum składa się kilka elementów. Konferencja skierowana do środowiska naukowego i lekarzy, warsztaty przeznaczone dla członków zespołów terapeutycznych (lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz edukatorów), debata ekspertów w ramach Diabetes Innovations Days otwarta dla mediów i publiczności, podczas której zostaną nakreślone rozwiązania służce edukacji pacjentów i upowszechnianiu efektywnego wykorzystywania nowych technologii w leczeniu cukrzycy, oraz unikatowe Warsztaty dedykowane pacjentom, podczas których zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania technologiczne wspomagające chorych na cukrzycę w ich codziennym, aktywnym życiu.

Przez cały czas trwania Forum czynna będzie Strefa Nowych Technologii dla Diabetologii, ogólnodostępna przestrzeń, w której prezentowane będą najnowsze, innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość życia osób żyjących z cukrzycą i ich bliskich oraz wspomagające lekarzy w bardziej efektywnej opiece nad pacjentami. Strefa będzie również miejscem prezentacji międzynarodowej społeczności Nightscout oraz systemu nadzoru oraz sprawowania opieki nad osobami chorymi na cukrzycę.

1. Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędzie się dzięki współpracy z Katedrą i Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i objęte jest patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Forum jest również oficjalnym partnerem International Diabetes Federation, jako jedno z wydarzeń towarzyszących World Diabetes Day, którego główne obchody przypadają w tym roku 14 listopada.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Forum zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia na stronie www.nowoczesnadiabetologia.pl.

Forum odbędzie się  w Poznań Congress Center, w pawilonie nr 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Źródło informacji: casusBTL


Copyright © 2001-2019 WarsawVoice S.A. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem