Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK

Niewydolność serca to schorzenie, które dotyka wielu spośród pacjentów. To również dynamicznie rozwijająca się dziedzina kardiologii. Z każdym rokiem pojawiają się nowe możliwości diagnostyki i leczenia. Eksperci coraz częściej mówią o konieczności opieki kompleksowej nad pacjentami z niewydolnością serca.

Niewydolność serca to duży problem społeczny, z którego istnienia nie wszyscy zdajemy sobie sprawę. Szacuje się, że w Polsce liczba chorych na niewydolność serca może sięgać miliona osób. Choroba ta prowadzi do postępującego uszkodzenia serca, coraz częstszych hospitalizacji i zgonu. Rocznie na niewydolność serca umiera około 60 000 Polaków, czyli ponad 160 osób dziennie. A przecież niewydolność serca umiemy skutecznie diagnozować i leczyć i dzięki temu znacznie spowolnić jej przebieg. To kwestia objęcia opieką chorych zagrożonych lub już cierpiących na niewydolność serca właściwą, wielokierunkową opieką.

O tym jak kompleksowo i skutecznie leczyć pacjentów z niewydolnością serca będą dyskutować eksperci, podczas Konferencji Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2019 roku w Warszawie. Spotkanie dedykowane jest lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, psychologom oraz studentom zainteresowanym niewydolnością serca jak również okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.

Więcej informacji o Konferencji, a także możliwość rejestracji na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej: http://konferencja.niewydolnosc-serca.pl/


Copyright © 2001-2019 WarsawVoice S.A. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem