Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

Startupy medyczne w Polsce – zgłoś się już dziś!

Powszechnie mówi się, że nowe technologie zmieniają medycynę. Jak to wygląda w rzeczywistości? Raport o rynku startupów medycznych w Polsce nad którym pracuje obecnie MEDmeetsTECH oraz Atena Research&Consulting ma odpowiedzieć na to pytanie.

Informacje o startupach medycznych w jednym miejscu
„Ministerstwo Zdrowia, firmy farmaceutyczne czy lekarze często szukają wiarygodnych informacji jakie innowacje są dostępne na rynku. Niestety, do dziś można było bazować tylko na żmudnym przeszukiwaniu Internetu w poszukiwaniu pojedynczych informacji. Chcemy to zmienić, przygotowując kompendium wiedzy o startupach medycznych w Polsce – w postaci raportu” – deklarują organizatorzy MEDmeetsTECH. „Na bieżąco jesteśmy w kontakcie z większością startupów med-tech i widzimy ich potencjał. Chcemy podzielić się tą wiedzą. Wierzymy, że pomoże to zbudować zaufanie do innowacji oraz umożliwi ich szybszy rozwój.”

Co znajdzie się w raporcie?
Raport opisywać będzie startupy z szeroko pojętego obszaru medycyny i lifescience, a także ich doświadczenia we współpracy z dużymi firmami czy instytucjami medycznymi oraz rządowymi. Dokument będzie ogólnie dostępny i bezpłatny. Raport zostanie zaprezentowany na najbliższej edycji konferencji MEDmeetsTECH, która odbędzie się 26 marca 2019 w Warszawie (https://medmeetstech.com).
Badanie jest realizowane we współpracy z agencją badawczo-strategiczną Atena Research & Consulting, która na co dzień zajmuje się m.in. badaniami rynku i projektami strategicznymi dla rynku medycznego i technologicznego.

Korzyści dla startupów
„Startupy, które wezmą udział w badaniu tak naprawdę działają na rzecz całego środowiska startupowego. Widzimy nadal małe zaufanie do innowacji medycznych – chcemy pokazać, że niesłusznie, bo wiele się dzieję w tym temacie w Polsce” – dodaje Janusz Kowalski, jeden z organizatorów MEDmeetsTECH.

Jak można zgłosić swój projekt?
Wszystkie startupy z obszaru medycyny, sportu, zdrowia, odżywiania mogą wziąć udział w badaniu, odpowiadając na pytania znajdujące się pod tym linkiem: https://ankieteo.pl/survey/5c333258-4a14-42bc-a973-e5f12ef8ba2c

Zgłoszenia zbierane są do 5 lutego 2019 r.


Copyright © 2001-2019 WarsawVoice S.A. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem