Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

III edycja Konferencji Podhalańskie Dialogi Medyczne

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji Podhalańskie Dialogi Medyczne, która odbędzie się w dniach 25-27.10.2019 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem.

Zapraszamy kardiologów, diabetologów, psychiatrów, specjalistów od żywienia, aktywności fizycznej, Medycyny Stylu Życia. Medycyna Stylu Życia to ważny obszar, w tym roku znowu dużo będziemy o tym mówić.

Komitet Organizacyjny Konferencji:

Prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz – Przewodniczący
Kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II WL WUM, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Dr n. med. Marcin Barylski
Klinika Chorób Wewnętrznych i Rehabilitacji Kardiologicznej, Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Dr n. med. Marek Chmielewski
Katedra i Klinika Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych II WL WUM, Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie

Dr n. med. Maciej Janiszewski
Zakład Rehabilitacji i Niewydolności Serca Katedry Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych II WL WUM, Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie

Dr n. med. Daniel Śliż
III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II WL WUM, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Dr n. med. Marcin Wełnicki
III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II WL WUM, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

 

Tematyka Konferencji oraz warsztatów obejmuje m.in.:

  • Wytyczne 2019 roku w praktyce klinicznej:

               - kardiodiabetologia
               - zaburzenia lipidowe anno domini 2019

  • Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa – co nowego, jak wybierać najskuteczniejsze leki?
  • Niewydolność serca – wytyczne z perspektywy trzech lat.
  • Migotanie przedsionków – czy wiemy wszystko?
  • Sport – czy warto podejmować ryzyko?
  • Co jeść – Panie Doktorze?
  • Kawa czy herbata – punkt widzenia kardiologa.
  • Depresja a ryzyko sercowo-naczyniowe.
  • Szczepienia – dlaczego i co warto zrobić?

 

Szanowni Państwo,

druga edycja Podhalańskich Dialogów Medycznych utwierdziła nas w przekonaniu, że w Zakopanem dobrze się nam rozmawia o trudnych problemach pacjentów. Robimy to po to, aby lepiej diagnozować i skuteczniej leczyć naszych chorych, a obecność przedstawicieli różnych specjalności pozwala w sposób holistyczny traktować człowieka, który zgłasza się do nas, zawsze z ważnym, często trudnym problemem.

Planujemy wobec tego kolejną edycję, zachęceni Państwa pozytywnymi opiniami i oczekiwaniem na dyskusję. Znowu zaprosimy kardiologów, diabetologów, psychiatrów, specjalistów od żywienia, aktywności fizycznej, Medycyny Stylu Życia. Medycyna Stylu Życia to ważny obszar, w tym roku znowu dużo będziemy o tym mówić.

Ciągle aktualne jest też przesłanie, które przedstawiłem zapraszając Państwa na pierwsza edycję: Wiemy, że żyjemy w szybkim świecie, także w szybkim świecie medycznym, a ilość informacji, którą musimy (powinniśmy) przyswoić jako lekarze jest coraz większa, a nasza specjalizacja coraz bardziej wąska. Istotą naszej pracy jest rozmowa, rozmowa z pacjentem, który w intymnej, często bardzo trudnej relacji zdradza nam swoje tajemnice, odsłania swoje słabości, opowiada o problemach. Ta rozmowa, uzupełniona o badanie i wynikające z nich decyzje diagnostyczne i terapeutyczne determinują los pacjenta, Jego i nasz sukces, uratowanie zdrowia, czasem życia, a często tylko (?) poprawę jego jakości. To ta piękna specyfika naszego zawodu przyciąga ciągle nowe rzesze młodych adeptów medycyny. Ale w tym szybkim świecie gwarantem naszego sukcesu jest również rozmowa między specjalistami, ekspertami, często z różnych dyscyplin, po to, żeby wypracować optymalne rozwiązania. Rozmowa często trudna, burzliwa, nie pozbawiona wątpliwości, różnic zdań, potrzeby kompromisów.

Zapraszam Państwa na konferencję gdzie będziemy o wielu trudnych sprawach rozmawiać w gronie ekspertów, będziemy się spierać, ustalać wspólne opinie, czasem zostawimy nie do końca rozstrzygnięte kwestie. Zapraszam wobec tego do Zakopanego jesienią 2019 roku, do gościnnych wnętrz Hotelu Mercure Kasprowy, licząc na Państwa obecność i znakomitą atmosferę merytorycznej dyskusji.

 

Prof. dr hab. n. med Artur Mamcarz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego


Copyright © 2001-2020 Terapia Media Sp. z o.o. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem