Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

Konferencja „Ochrona serca w cukrzycy”

W dniach 7-8 czerwca br. w Warszawie odbędzie się I edycja konferencji „Ochrona serca w cukrzycy”.
Organizatorem konferencji jest Grupa casusBTL, lider w zakresie wykorzystania nowych technologii w komunikacji i edukacji medycznej w dziedzinie diabetologii i kardiologii oraz III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To kolejna inicjatywa Grupy casusBTL, obok zeszłorocznego 1. Forum Nowoczesnej Diabetologii wraz z II Debatą Ekspertów „Diabetes Innovations Day” poświęcona leczeniu cukrzycy.

Za potrzebą bezpośredniego skonfrontowania środowiska kardiologicznego i diabetologicznego stała świadomość, iż choroby sercowo-naczyniowe, w szczególności choroba wieńcowa i jej konsekwencje np. niewydolność serca, są odpowiedzialne za blisko 70 proc. zgonów wśród diabetyków. Z tego powodu osoby ze zdiagnozowaną cukrzycą już od początku powinny być traktowane jako pacjenci kardiologiczni. Stąd też idea, aby stworzyć interdyscyplinarny panel ekspertów, którzy wraz z praktykującymi lekarzami z całej Polski omówią wyniki najnowszych badań klinicznych i obowiązujące najskuteczniejsze schematy postępowania diagnostycznego i terapeutycznego zgodne z rekomendacjami towarzystw naukowych

1. edycja konferencji to również pierwsze interaktywne forum przypadków klinicznych - Serce w Cukrzycy, które rozpocznie się podczas wydarzenia i zostanie przeniesione na specjalny, poświęcony temu problemowi serwis internetowy.

W słowie wstępnym na stronie sercewcukrzycy.pl dyrektorzy konferencji, prof. Artur Mamcarz (III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)i Adrian Szulczyński (Grupa casusBTL)zachęcają do połączenia wysiłków i doświadczenia w poszukiwaniu nowych, skutecznych rozwiązań w terapii dedykowanej chorym na cukrzycę: „Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: lekarzy specjalistów diabetologów i kardiologów, lekarzy medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej. Wspólnie stwórzmy koalicję na rzecz ochrony serc i życia pacjentów z cukrzycą.”

Więcej informacji na temat konferencji znajdą Państwo na stronie www.sercewcukrzycy.pl


Copyright © 2001-2019 WarsawVoice S.A. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem