Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

Konferencja Arythmix – Migotanie przedsionków: 26-27 czerwca 2020 w Warszawie

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na konferencję Arythmix – Migotanie przedsionków: 26-27 czerwca 2020 w Warszawie.

Dotąd szacowano, że na migotanie przedsionków choruje w Polsce ok. 600-700 tysięcy pacjentów. Z nowego badania epidemiologicznego NOMED - AF wynika, że tych chorych jest jeszcze więcej. Jak najlepiej uchronić ich przed udarem i poprawić komfort życia? Na to i na wiele innych pytań odpowiedzą znamienici wykładowcy, posiadający dużą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.

Na konferencji skupimy uwagę na trudnych zagadnieniach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych: jak poprawić ocenę ryzyka zakrzepowo-zatorowego i ryzyka krwawienia, jak wybierać pomiędzy lekami z grupy NOAC i jak stosować antykoagulację w nie tradycyjnych wskazaniach.

Przewidujemy prezentację skomplikowanych przypadków i dyskusję nad nimi. Chcemy omówić różne, często niełatwe decyzyjnie sytuacje spotykane w codziennej praktyce. Będą one dotyczyły chorych z migotaniem przedsionków i ostrym zespołem wieńcowym lub planowym PCI, do operacji, z krwawieniem z przewodu pokarmowego lub śródczaszkowym, z graniczną funkcją nerek, z przetrwałym otworem owalnym i inne.

Planujemy też przeprowadzenie dwóch ważnych debat dotyczących antykoagulacji: 1/ po ablacji migotania przedsionków, 2/ u chorych z punktacją ryzyka w skali CHA2DS2-VASc-1, gdyż jest to stały trudny problem decyzyjny. Tematem rozważań będą też ablacja i kardiowersja migotania przedsionków, oraz samoleczenie przez pacjenta w trakcie napadu.

Konferencja jest przeznaczona dla lekarzy praktyków, od lekarza rodzinnego poczynając po kardiologa-elektrofizjologa – wszyscy, którzy na co dzień borykają się z problemami swoich chorych z migotaniem przedsionków.

 

Zapraszamy do rejestracji!

www.arythmix.pl

Komitet Naukowy:
Maria Trusz-Gluza,
Andrzej Lubiński,
Piotr Kułakowski


Copyright © 2001-2020 Terapia Media Sp. z o.o. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem