Terapia on-line - miesięcznik dla lekarzy i farmaceutów

AKTUALNOŚĆ

Caroline Wozniacki oraz firma UCB rozpoczynają kampanię Advantage Hers skierowaną do kobiet z przewlekłymi chorobami zapalnymi

UCB, globalna firma biofarmaceutyczna, we współpracy ze światową mistrzynią tenisa, Caroline Wozniacki, rozpoczęła ogólnoświatową inicjatywę zdrowotną: Advantage Hers. Kampania została zainspirowana osobistymi doświadczeniami Caroline w walce z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Inicjatywa ma podnosić świadomość w zakresie niespełnionych potrzeb milionów kobiet na całym świecie, które zmagają się z przewlekłymi chorobami zapalnymi, takimi jak: reumatoidalne zapalenie stawów, osiowe zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów oraz łuszczyca, a także pomagać im w świadomym uczestniczeniu w procesie leczenia.

„Z własnego doświadczenia znam trudności, z jakimi w codziennym życiu zmagają się w osoby cierpiące na przewlekłą chorobę, taką jak reumatoidalne zapalenie stawów i wiem, że uzyskanie szybkiej i dokładnej diagnozy jest często opóźnione. Dlatego tak bardzo cieszę się, że mogę być częścią kampanii Advantage Hers” – mówi Caroline Wozniacki. „Poprzez tę nową, podnoszącą świadomość i wzmacniającą pozycję kobiet kampanię, chcę dotrzeć do jak największej liczby kobiet z przewlekłymi chorobami zapalnymi na całym świecie, aby inspirować i zachęcać kobiety, takie jak ja i zapewniać im jak najwięcej wsparcia oraz informacji. Wspólnie możemy wspierać się w walce z łączącym nas schorzeniem – metodą małych kroków”.

Przewlekłe choroby zapalne, takie jak: reumatoidalne zapalenie stawów, osiowe zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów czy łuszczyca, dotykają ponad 180 milionów ludzi na całym świeciez czego około połowę stanowią kobiety. Schorzenia te mogą oznaczać znaczne obciążenie fizyczne i emocjonalne dla zmagających się z nimi osób. Objawy mogą się różnić, ale obejmują przewlekły ból, ciągłe zmęczenie, powikłania ze strony układu pokarmowego i częste zakażenia, jak również problemy emocjonalne, takie jak depresja lub zaburzenia lękowe oraz choroby współistniejące jak cukrzyca i choroby serca.

Celem kampanii Advantage Hers jest poprawa standardu opieki nad kobietami cierpiącymi na przewlekłe choroby zapalne oraz wyposażenie ich w narzędzia, dzięki którym będą w stanie współdecydować o własnym leczeniu. Kobiety te zmagają się ze szczególnymi wyzwaniami i różnicami w leczeniu zależnymi od płci, takimi jak opóźnienia w diagnostyce niektórych chorób u kobiet, zwiększone obciążenia fizyczne i psychiczne w porównaniu z mężczyznami chorującymi na te same choroby oraz obawy związane z planowaniem rodziny i ciążą.

„Wytrwałość i zwycięska postawa Caroline w walce z jej problemami zdrowotnymi jest dla nas ogromną inspiracją. Jesteśmy dumni, że możemy z nią współpracować nad tym ekscytującym nowym projektem i towarzyszyć jej w zmaganiach z reumatoidalnym zapaleniem stawów” – mówi Emmanuel Caeymaex, Executive Vice President Immunology Solutions and Head of US, UCB.

„Kampania Advantage Hers odzwierciedla nasze zrozumienie i zaangażowanie na rzecz zaspokajania indywidualnych potrzeb kobiet cierpiących na przewlekłe choroby zapalne na całym świecie i podnoszenia jakości ich życia”.

W ramach kampanii Caroline będzie opowiadać o życiu z reumatoidalnym zapaleniem stawów na swoich kanałach w mediach społecznościowych, zachęcając innych do włączenia się do dialogu, poprzez używanie hasztagu #AdvantageHers. Caroline planuje również udział w prestiżowych wydarzeniach, podczas których będzie opowiadać swoją historię i zwiększać świadomość w zakresie niespełnionych potrzeb kobiet cierpiących na przewlekłe choroby zapalne.

Źródło informacji: BrandLab


Copyright © 2001-2020 Terapia Media Sp. z o.o. All rights reserved.  Design by: esculap.com  |  Kontakt z Webmasterem