Po artykule na stronie wp.pl samorząd lekarski podjął kroki wobec dra hab. n. med. Łukasza P., którego sprawę opisano 13 lipca. Lekarz został zawieszony w obowiązkach członka Rady…
Konieczność utworzenia w ramach budżetu UE funduszu wsparcia produkcji leków krytycznych w Europie to wniosek z analizy wpływu wojny na dostępność leków na Ukrainie. Medicines for…
Badania dr hab. Kamili Borowczyk z Uniwersytetu Łódzkiego wykazały, że dłuższe stosowanie lakierów hybrydowych ma negatywny wpływ na płytkę paznokci. Przyczyną tego zjawiska może…
Na konieczność zmian w systemie leczenia osób z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi, które umożliwiłyby zabezpieczenie dla tej grupy wszystkich świadczeń zdrowotnych…
"Behawioralne czynniki ryzyka jak np. palenie papierosów silnie wpływają na zdrowie całej populacji, często te nawyki wyrabiane są w dzieciństwie pod wpływem domu i otoczenia…
W sercu Gliwic, przy ulicy Sienkiewicza, powstaje miejsce, które już w przyszłym roku stanie się jednym z filarów nowoczesnej medycyny nuklearnej w Polsce. Mowa o nowym,…
Utworzenie przewodnika dla organizacji skupiających pacjentów, który informuje o kompetencjach poszczególnych instytucji systemu zdrowia i ułatwia kontakt z odpowiednimi urzędami…
Wybierając się z małym dzieckiem w tropiki, musimy pamiętać, że układ odpornościowy dziecka w pełni rozwija się dopiero około 12. roku życia. To powoduje, że mają one niekiedy…
Zapraszamy na konferencję, która odbędzie się po kilkuletniej przerwie – w sobotę 4. października 2025 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Od ostatniego spotkania…
Przewlekła zapalna demielinizacyjna polineuropatia (CIDP) to rzadka, wyniszczająca choroba neurologiczna, w której organizm atakuje własne nerwy obwodowe. Choć diagnoza zazwyczaj…