Miastenia nazywana jest najczęstszą z chorób rzadkich, w Polsce cierpi na nią ok. 9 000 osób. W ostatnich latach w leczeniu miastenii nastąpił duży postęp i pojawiły się nowe…
W Polsce rak żołądka jest w ok. 70 proc. rozpoznawany w zaawansowanym stadium rozwoju, dlatego bardzo ważny jest dobry dostęp pacjentów z tym nowotworem do skutecznych terapii –…
Marihuana jest jedną z najczęściej używanych substancji psychoaktywnych w Polsce – wynika z trzeciej edycji badania epidemiologicznego PolDrugs, prowadzonego pod kierownictwem dr…
Białka pasożytnicze o potencjale terapeutycznym, które mogą odmienić leczenie chorób autoimmunologicznych i zapalnych, jak np. choroba Leśniowskiego-Crohna czy SM –…
"Wszystkie prognozy wskazują, że znowu czeka nas gorące lato" - powiedziała klimatolog prof. Joanna Wibig z Uniwersytetu Łódzkiego. Jej zdaniem średnia temperatura…
Zespół z warszawskiego IIMCB odkrył nieznany wcześniej mechanizm regulacji metabolizmu kwasów nukleinowych, a więc komórkowego „alfabetu życia”.
Zarzuty dla chirurga z Łodzi. Jak informuje prokuratura, przez trzy lata miał przyjmować od pacjentów łapówki za wykonywanie operacji finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
"Obok urazów kończyn, złamania w obrębie części twarzowej czaszki stanowią najczęstsze obrażenia pacjentów po wypadkach na hulajnogach" - ostrzega specjalista chirurgii…
W Katowicach startuje europejski program badań przesiewowych, którego celem jest wczesne wykrywanie cukrzycy typu 1 u dzieci – jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów…
"W Polsce mamy możliwości diagnozować i leczyć chorych zgodnie z ideą teranostyki, opartej na bezpieczeństwie, skuteczności, precyzji i zindywidualizowanym podejściu do…