"Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub…
"Zwiększona masa ciała przekłada się na częstotliwość występowania ponad 200 jednostek chorobowych" - ostrzega prof. Piotr Dobrowolski. "Ponad połowa Polaków (59…
"Wojsko na 1419 etatów lekarskich dysponuje 829 lekarzami. To za mało, jeśli chodzi o obecne 200-tysięczne siły zbrojne, nie mówiąc o tych, które mielibyśmy rozbudować do 300…
Choroby mózgu dotykają coraz więcej osób – aż 1/3 Polaków choruje lub zachoruje na którąś z nich w ciągu swojego życia. To najwyższy czas, aby uznać zdrowie mózgu za priorytet w…
"Do tej pory nie było takiego zachwiania wizerunkiem samorządu lekarskiego. Mówienie, co się obecnie dzieje w naszym samorządzie, traktuję jako moralny, etyczny i prawny…
"W młodszych grupach wiekowych depresja dwukrotnie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn" - powiedział prof. Marcin Wojnar, psychiatra, kierownik Katedry i Kliniki…
"Ok. 1,5 tys. osób w Polsce cierpi na rzadką chorobę Wilsona" – powiedziała prof. Anna Członkowska, neurolog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Ze względu…
Przedstawiamy rozmowę z dr. hab. n. med. Radosławem Mądrym, kierownikiem Kliniki Ginekologii Onkologicznej w Instytucie Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, lekarzem…
O programie opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej w kontekście niewydolności serca rozmawiamy z prof. Jadwigą Nessler, kierownikiem Kliniki Choroby Wieńcowej i…
"Choć często kojarzone są z brakiem higieny, owsiki mogą pojawić się nawet u osób dbających o czystość. Wystarczy zjeść brudny owoc lub dotknąć skażonej powierzchni, by stać…