"W Polsce przepisy dotyczące zastosowania procedur PET/CT nie odzwierciedlają obecnie aktualnej wiedzy medycznej i ta sytuacja powinna jak najszybciej ulec zmianie" –…
"Wśród beznikotynowych e-papierosów są też takie, które zawierają syntetyczne pochodne nikotyny, związki zdecydowanie bardziej toksyczne niż nikotyna i prawdopodobnie silniej…
Przedstawiamy rozmowę z dr. hab. n. med. Piotrem Dąbrowieckim, przewodniczącym Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POChP, specjalistą chorób wewnętrznych i…
"Stwardnienie rozsiane (SM) to jedna z częstszych chorób neurologicznych. W Polsce dotyka ok. 50 tys. osób, a co roku diagnozowane są kolejne jeden-dwa tysiące nowych…
"Już w szkołach powinniśmy uczyć się, jak reagować na sytuacje groźne" – powiedziała psycholog prof. Małgorzata Kossowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zdaniem…
Przedstawiamy rozmowę z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Kuną, Kierownikiem II Katedry Chorób Wewnętrznych oraz Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersytetu Medycznego…
"Są charakteropaci, dla których obrażanie innych jest sposobem na życie. Często widzimy takich pacjentów i ich rodzinki. Przychodzą od razu niezadowoleni, z pretensjami, a…
"Reagujmy. Gdy pojawi się oddolny opór ze strony społeczeństwa, hejterzy się cofną" - apeluje dr hab. Michał Bilewicz, badacz mowy nienawiści i agresji międzygrupowej.
Coraz więcej dzieci cierpi na alergię wziewną, a wiele z tych przypadków - jeśli nie zostaną odpowiednio wcześnie rozpoznane i leczone - prowadzi do rozwoju astmy. Tymczasem…
Przedstawiamy rozmowę z prof. dr. hab. n. med. Krzysztofem Tomasiewiczem, Kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie…