Kiedy arytmie występujące u dzieci leczy się za pomocą ablacji, na czym polega ten zabieg i jaka jest jego skuteczność? - wyjaśniają dr hab. n. med. Piotr Lodziński z I Katedry i…
"Ludzie i psy są podobni do siebie, mamy zbliżone układy nerwowe i mózgi" – powiedziała behawiorystka, instruktor szkolenia psów Edyta Ossowska. Jej zdaniem z ludźmi i…
Zapadalność i wykrywalność zaburzeń rytmu serca u dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok rośnie, ale lepsza diagnostyka nie idzie w parze z poprawą warunków opieki nad młodymi…
"Polska młodzież jest skoncentrowana na karierze, a jednocześnie smutna i znerwicowana" - ocenia dr hab. Piotr Długosz autor raportu „Młodzież w epoce kryzysów”. W…
Poprawa warunków opieki nad pacjentami z zaburzeniami rytmu serca w Polsce na przestrzeni ostatnich lat jest wyraźnie zauważalna. Mamy dostęp do nowoczesnych rozwiązań, które…
O wyzwaniach związanych z diagnozowaniem i leczeniem chorób rzadkich mówi prof. dr hab. n. med. Anna Kostera-Pruszczyk, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii WUM, która na…
"Jedna lub dwie lampki wina w święta lub w sylwestra nie zaszkodzą, ale nadużywanie alkoholu, szczególnie mocnego, może doprowadzić do groźnych zaburzeń pracy serca, a nawet…
"Mamy rekord w polskiej transplantologii" – powiedział Krzysztof Zając, koordynator wojewódzki Poltransplantu dla woj. mazowieckiego, koordynator transplantacyjny…
"Po operacjach zaćmy u niektórych pacjentów może powstać tzw. zaćma wtórna. W Polsce i innych krajach zbyt wcześnie jednak wykonywane są zabiegi jej usunięcia, nazywane…
"Brzydką twarzą wojny - poza tym, że giną ofiary - jest fakt, że ludziom zmienia się osobowość, wojna deformuje charakter ludzki" - mówi prof. Andrzej Chwalba, autor…