Aktualności

2021-09-13

Kontrowersyjny wpis w internecie lekarza, byłego marszałka Senatu

Na wpis Stanisława Karczewskiego, senatora i lekarza, zareagowali organizatorzy protestu medyków. "To jest najbardziej obrzydliwy, cyniczny i żenujący tweet, jaki widzieliśmy" - odpowiada byłemu marszałkowi Senatu Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia.

Zdjęcie: Photogenica.

Zaloguj się i przeczytaj bezpłatnie całą treść artykułu.

Nie masz jeszcze konta dostępowego?
Zarejestruj się bezpłatnie, a otrzymasz:
* dostęp do wszystkich doniesień oraz pełnych tekstów artykułów naukowych w naszej Czytelni,
* prawo do bezpłatnego otrzymywania newslettera "Aktualności TERAPIA" z przeglądem interesujących i przydatnych wiadomości ze świata medycyny oraz systemu ochrony zdrowia w Polsce i na świecie,
* możliwość komentowania bieżących wydarzeń oraz udziału w ciekawych quizach i konkursach.
Zapraszamy serdecznie, dołącz do naszej społeczności.

Komentarze

Stary lekarz z OIOM-u

Lekarzy, pielęgniarki i ratowników szantażuje się "powołaniem", aby nie mogli odejść od pacjentów. To nie tylko niskie wynagrodzenia są powodem tak olbrzymiej frustracji w środowisku medycznym, ale fatalna organizacja, braki kadrowe i sprzętowe, nadmiar biurokracji i feudalne stosunki pracy. Do tego należy dołożyć roszczeniowych, agresywnych pacjentów, nagonkę w mediach, brak wsparcia w zakresie dokształcania, niemożliwość wyboru upragnionej specjalizacji (w Niemczech jest to decyzja czysto administracyjna, bez żadnych ograniczeń liczbowych - ilość specjalistów w danej dziedzinie weryfikują później rynek i umiejętności danej osoby) i... mieszanka wybuchowa gotowa. W powstrzymaniu dużej emigracji zarobkowej przedstawicieli tych zawodów za granicę nie pomogą żadne ograniczenia, kredyty i zobowiązania, ponieważ musiałby dotyczyć wszystkich kształcących się na studiach wyższych (inaczej takiej zapisy są sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości wszystkich wobec prawa). Najbardziej poszkodowani są w tym tragicznym tyglu sami chorzy, umierający w ciszy w bardzo długich kolejkach.